Антикорупційне сафарі на Львівщині: як усе було

27 вересня на всю Львівщину чутно було клацання зубів. І ні, то не львів'яни їли пляцки – то тремтіли корупціонери та можновладці через масштабний рейд ГО "Стоп Корупції", що відбувся в цей день.

У рейді взяли участь 45 активістів "Стоп корупції" з 9 міст України. Із самого Львова, Рівного, Монастирища, Святогірська, Олевська, Новограда-Волинського, Хмільника, Броварів та Баришівки. Також зі столиці приїхали координатори проекту, журналісти, оператори й правозахисники. Усі вони зібралися разом, об'єднані однією ідеєю – змінити Україну на краще.

Маючи конкретні цілі та знаючи точно шляхи їхньої реалізації, за один день представники організації відвідали управління з комунікацій у ДФС Львівської області, Головне управління поліції, Прокуратуру Львівської області, відповідні установи міста Кам'янка-Бузька та Львівську обласну державну адміністрацію, де наприкінці дня відбувся брифінг учасників.

І йшли вони в ці установи не з порожніми руками – в них була зброя. Інформаційна, щоправда.

Цього разу об'єднана команда "Стоп корупції" з'ясувала, що в регіоні влада грає в хованки з громадою, ухвалює непрозорі рішення, а прокуратура та поліція підіграють чиновникам і гальмують розслідування справ.

Першою локацією стала міська рада Кам'янка-Бузької ОТГ.
Був мер і немає мера. Очільник Кам'янка-Бузької міської ради сховався від громадських активістів ГО "Стоп корупції". Зверніть увагу на факт його відсутності, адже далі – цікавіше!

Активісти мали намір провести зустріч з мером міста, щоб повідомити йому про проблеми у регіоні. Прийшли до установи у приймальний день голови, однак не застали очільника на місці. Підлеглі вигороджували шефа як могли й вигадували різні причини його відсутності. За останньою версією мер терміново виїхав на засідання в Держгеокадастр. Щоправда, схоже на те, що міський голова – прогульник, адже його не було на робочому місці. Повідомлень щодо його відсутності чи перенесення прийомного дня ніде не було.

Наступний пункт – ГУНП Кам'янки-Бузької. За даними активістів, місцеві копи забувають відкривати кримінальні провадження, не розслідують справи та пиячать на робочому місці. Тут на відвідувачів не чекають та й заходити у будівлю – ризиковано для життя. Вхід прикрашають дві трухляві конструкції. Як пояснили правоохоронці, двері міняють, правда, уже два місяці. І все це під новою вивіскою "police".

Крім того, в ході своїх розслідувань активісти з'ясували, що на Львівщині існує загроза інтоксикації ґрунтових вод через викиди мертвої свинини без утилізації.

Але... Що могло відповісти порожнє крісло очільника на всі виявлені факти порушень? Воно просто нещасно скрипнуло у відповідь, мовляв, не одні ви тут важко працюєте.

Вийшло правда, поговорити із заступником начальника кримінального відділу поліції. Діалог конструктивний: "Я не компетентний відповідати".

Не проявили компетентності співробітники поліції й в питанні відсутності державного прапора України на будівлі установи. Лише з ініціативи та за безпосередньої допомоги активістів цю ситуацію владнали й прикрасили відділення державною символікою.

Відсутність прапора на приміщенні Кам'янки-Бузької прокуратури вже нікого не здивувала. Як і, власне, відсутність керівництва, яке накивало п'ятами від активістів у свій прийомний день. Можливо, це така традиція? Ми залишили заяву з вимогою пояснити, чому був знятий прапор, а також щодо непрозорої роботи чиновників та бездіяльності правоохоронців.

Але, нарешті, тремтітимуть прогульники, бо чекають на них двійки! Всі ці проблеми ми обговорили з керівником управління з комунікацій у ДФС Львівської області, не оминули й справу скандальної рейдерки Лесі Софієнко.

Підсумував цей день брифінг у Львівській ОДА, на якому підняли питання корупційних ризиків у Львівській області, а також бездіяльність можновладців та покривання злочинів. На брифінгу кожен осередок конкретизував проблему своєї області, тож спільними зусиллями був складений план дій на майбутнє. Також в рамках брифінгу були визначені наступні пріоритети та напрямки в антикорупційній діяльності організації.

Коментарі