Антикорупційна битва: хто та за що здійснив кривавий напад на активістів “СтопКору”

Розбиті обличчя, синці та зламані кістки – ось наслідок роботи антикорупціонерів. Ми вже розповідали, як у Чернівецькій області розпочалась кривава розправа над активістами "СтопКору". 7-го березня четверо невідомих напали на Валерія Аіріні. Прямо біля його будинку. 

Валерію вдалося врятуватися тільки завдяки випадковим перехожим. Вони й відлякали нападників. А вже через два дні напали на ще одного активіста "СтопКору" – Миколу Петіченка, теж біля його будинку. Тільки цього разу до нападу був причетний працівник Служби безпеки України.  

Постраждалий активіст "СтопКору" Микола Петіченко

Наразі обоє наших активістів оговтуються від отриманих травм. У Миколи під час зняття побоїв виявили ще початковий ступінь гангрени, якби він своєчасно не звернувся до лікарів, то міг би залишитись без ноги. 

Ворогів у активістів багато. Але ці напади Валерій і Микола пов’язують винятково зі своєю громадською діяльністю. 

Ми з Валерієм впродовж останніх трьох місяців виявили великі масштаби корупції, які ми направляли до Генпрокуратури, до НАБУ та інших установ. Стосовно лісу, стосовно нашої митниці, стосовно корупційних схем посадових осіб, які просто живуть і стають мільйонерами буквально за рік, – розповідає керівник чернівецького осередку "СтопКору" Микола Петіченко. 

За фактом нападу поліція порушила 2 кримінальні провадження за статтею 346 ККУ - Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча. Валерій упізнав всіх нападників - проте вони досі на волі. 

Разом з потерпілими журналісти "СтопКору" вирушили до поліції, щоб дізнатися про хід слідства. Проте на місці у робочий час ми не застали слідчого, який відповідає за дану справу. 

Постраждалий активіст Валерій Аіріні

Також наші активісти неодноразово розкривали корупційні схеми начальника Чернівецької митниці – Миколи Салагора. Адже боротьба з контрабандою – головний напрям їхньої діяльності. Ще один герой розслідувань активістів "СтопКору" – керівник Управління захисту економіки – Іван Тичина. Вони відшукали докази, як родина пана Тичини збагатилася на мільйони гривень, поки той перебуває на посаді. 

У день, коли наша знімальна група перебувала в Чернівцях, ВГО "Ніхто крім нас" на чолі з Юрієм Ковальцем проводила ряд мітингів з гаслами "Не допустимо "Стоп корупції" на Буковині". Зокрема, мітингували біля СБУ, прокуратури та поліції. Саме Юрія Ковалья у ЗМІ звинувачують у тому, що його організація допомогла втекти чорній роті Беркута з Києва. А також його називають "кишеньковим активістом Чернівецьких правоохоронців". Зі свого боку "СтопКор" пильно стежитиме за кримінальними провадженнями та не допустить, щоб справу спустили на гальма. 

Деталі журналістського розслідування резонансної справи дивіться у новому випуску "СтопКору".

Коментарі