Аномально щасливі судді: як столичні служителі феміди декларують мільйони під виглядом виграшів і подарунків

Подарунки на мільйони і великі виграші - звичайні будні багатьох столичних суддів. Рейтинг найщасливіших і обдаровуваних суддів Києва.

Експерти Transparency International Україна в рамках дослідження "Декларації без декорацій" уважно вивчили декларації про доходи київських суддів. Виявилося, що багато суддів і члени їх сімей дуже щасливі люди, які регулярно виграють в лотереї або мають безліч щедрих друзів і родичів, що дарують їм дорогі подарунки. Десять служителів Феміди зі столиці отримали в минулому році понад півмільйона гривень в якості виграшів або подарунків (ця графа декларації не деталізується). У чотирьох дана стаття доходу перевищила мільйон, у двох - півтора мільйона гривень.
Згідно ст. 23 Закону "Про запобігання корупції", максимальна вартість подарунка суддям від однієї людини не може перевищувати одного прожиткового мінімуму (в минулому році - 1:176 грн) за один раз і два (2 352 грн) - сумарно за рік. Правда, ці обмеження не поширюються на членів сімей та подарунки, зроблені близькими людьми. Виходить, що або, наприклад, суддю Окружного адміністративного суду Києва Олену Соколову, що отримала подарунків і виграшів більш ніж на мільйон гривень, обдарувало 450 осіб (як раз Верховна Рада), або її обдарував багатий родич. Але не з найближчих: сумарно сім'я Соколової заробила трохи більше 100 000 гривень. Ще один варіант - судді дуже пощастило в лотереї.

Найщасливіша (або найбільш обдарована) - родина судді Апеляційного адміністративного суду Києва Наталії Троян - 1 649 744 грн подарунків, призів, виграшів. Сама пані суддя задекларувала за цією статтею доходів 589 067 грн, а ще 1 060 677 грн в сімейний бюджет принесли її родичі. Також неабияк пощастило сім'ям суддів Наталії Литвиної, Олега Білоцерківця, Андрія Горяйнова, Олександра Хімлі і Тараса Ліщука. Не привертати уваги до близьких і самим задекларувати виграші і / або подарунки, крім Соколової, вирішили Володимир Борденюк, Тетяна Величко та Валерій Кузьменко.
У будь-якому випадку, навіть побіжний аналіз показує аномально високу кількість щасливих людей серед київських суддів і членів їх сімей. Або у них багато дуже багатих і щедрих близьких родичів.

Джерело: ЛігаБізнесІнформ

Коментарі