Активісти, юристи та журналісти “Стоп корупції” зупинили незаконний видобуток піску у Ходосівці

Після виходу в ефір розслідування про масштабний видобуток корисних копалин у Києво-Святошинському районі та неспростовних фактів від юристів проекту - пісчаний бізнес прикрили.

Правоохоронці зібрали робітників промислу, перевірили їхні документи, усі майстри гнули спини на об’єкті нелегально. Усю техніку - опломбували.

До слова, заповзятливі копачі поставили устаткування на трьох озерах на східних межах села Ходосівка. Тут було 4 земснаряди, бульдозери, навантажувачі. Щодня бізнесмени здійснювли видобуток піску з озер, його намив на берег, складування та продаж за готівку велико- та дрібногуртовими партіями. Такими темпами на рік у Ходосівці видобували до 150-200 тисяч тонн піску.

Вартість тонни піску - від 40 до 65 гривень. Отже, за рік з надр нахабно викачували піску на 8-14 мільйонів гривень, з яких жодна копійка не йшла ані до державного, ані до місцевого бюджетів. “Активісти проекту поїхали на власні очі пересвідчитись, що видобуток зупинений. Переконались, що виробництво вимерло.

На місці також працювали екологи, які оцінюють збитки для навколишнього середовища, які шахраї завдали своєю діяльністю”, - розказав розслідувавч програми «СтопКор» Олександр Мамай. На вимогу активістів на місце видобутку приїхав сільский голова Ходосівки Віталій Рибак. Він зазначив, що хоча бізнес провадили поза межами селам, Ходосівська влада била на сполох і намагалась зупинити незаконний видобуток піску.

І ось нарешті за допомоги «Стоп корупції» свавілля зупинено.

1 1 - копия

Коментарі