Активісти “СТОП КОРУПЦІЇ” викликали правоохоронців та важку техніку для демонтажу земснарядів у Ходосівці

Журналісти та правозахисники проекту спільно з громадськими активістами винайняли фахівця з важкої вантажної техніки та викликали правоохоронців на місце незаконного видобутку піску у Ходосівці. Команда проекту вже неодноразово привертала увагу громадськості та правоохоронців до цієї нелегальної точки. Журналісти "СтопКору" робили викривальні сюжети про несанкціонований видобуток копалин у Ходосівці, земснаряди опломбовували, проте згодом точка знову працювала. Цього разу активісти хотіли остаточно ліквідувати техніку.

1170704_1237181276298035_9115830500653426484_nНелегальна господарська діяльність не лише завдає удару по бюджету району, а й шкодить флорі та фауні парку «Голосіївський», з яким межує ділянка. Зокрема, команда «СтопКору» бачила мертвих бобрів, які, ймовірно, загинули через потрапляння в насос земснаряда. До того ж, вимивання піску знижує рівень ґрунтових вод, через що зникає вода в колодязях жителів Ходосівки.

1929026_1237181329631363_2983915906677160546_nКоманда «Стоп Корупції» кілька раз фіксувала роботу земснарядів з видобутку піску. Утім Сергій Селезньов, юрист компанії «С.В.Р.груп», повідомив, земснаряд належить цій фірмі. Окрім того, запевнив, що підприємство опікується винятково благоустроєм, а не добуває чи краде пісок. Буцімто компанія уклала договір із садовим товариством і з весни починає будувати котеджне містечко. Натомість активісти НПП «Голосіївський» та «Варта Корчувате» вже кілька років намагаються зупинити незаконний видобуток піску саме на цьому місці.

«Безкарність суб'єктів господарювання породжена міцною мережею корупційних зв'язків, з якою складно боротися. Утім ми маємо зупинити видобуток піску у Ходосівці, бо він загрожує екологічною катастрофою для місцевих жителів», - розповідає правозахисник «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

Журналісти і правозахисники проекту та громадські активісти продовжують боротьбу проти видобутку піску у Ходосівці та мають намір розкрити корупційні схеми кришування незаконної господарської діяльності з боку видобувальників, а також довести причетність до оборудки місцевих чиновників.

Коментарі