Активісти «Стоп корупції» підтримують рішення жителів Бучі – незаконним парканам не місце на Київщині


Паркан. Буча. 8f2a565-kaletnik-4

Активісти проекту солідарні з жителями Бучі, які частково розібрали височезний паркан навколо ділянки екс-віце-спікера Ігоря Калєтніка. Мури, які захищають 15 га землі, собою захищали правоохоронці. На цій території комуніст планував розгорнути мисливські угіддя, навіть встиг встановити спец вишки для засідки. Утім громада поламала плани Калєтніка разом із парканом.

Буча. паркан. 8290e12-kaletnik-2

За даними бучанців, у 2008-2012 роках міськрада передала вказану землю ділянками по 10 соток у власність місцевим громадянам. У 2012-2013 роках ці ділянки скупили від імені Василя Кіргана (дід Калєтніка) і об’єднали в одну - площею 14,04 га. Загальна вартість шмата землі потягнула на 18,42 млн гривень. Частина місцевих добровільно взяли участь в оборудці і «продались» за 100 доларів.

17 жовтня 2014 року Ірпінський міськсуд Київської області витребував цю землю на користь держави. Служителі Феміди встановили, що ділянки лісового фонду були незаконно віднесені до житлової та громадської забудови.

Апеляційний суд Київської області 6 лютого 2015 року залишив рішення Ірпінського міськсуду без змін.

«Однак наприкінці лютого, судове рішення про витребування у родини Ігоря Калєтніка 14 га лісу у Бучі було зупинене ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ. Наприкінці березня Прокуратура Київщини вимагала через суд повернути у державну власність землі Національного аграрного університету в Бучі, які перебувають у власності екс-віце-спікера парламенту Ігоря Калєтніка», зазначає керівник проекту «Стоп корупції» у Бучі Людмила Войналович.

Ситуація в Бучі, на жаль, не поодинокий випадок для Київщини. Щодня ми стикаємось і з подібними кричущими прецедентами і отримуємо звернення від обурених громадян, у яких разом із землею відбирають право на зелені зони, ліси та підходи до води. Про всі факти просимо повідомляти за телефоном «гарячої лінії»: 044 578 0004.

Найбільш резонансні справи ми показуємо у програмі журналістських розслідувань «СтопКор», яка виходить щосереди о 21.30 в ефірі Центрального каналу.

Коментарі