Активістам розповіли як у столиці упередять корупцію у сфері паркувальних послуг

З 10 серпня у Києві запрацює безготівкова система розрахунку за послуги паркування. Водії зможуть сплатити за парковку через паркомат, SMS або купити місячні талони на паркування. Такі кроки, на думку міського голови Віталія Кличка, упередять прояви корупції у цій сфері.

Про таку інціативу столичної влади активісти "Стоп корупції" дізнались під час засідання робочої групи з виявлення корупційних дій антикорупційної ради при київському міському голові.

"Міська влада хоче у такий спосіб мінімізувати людський фактор у цій сфері та зменшити корупційну складову. Мер Києва Віталій Кличко також звернувся до водіїв із проханням бути відповідальними та сплачувати за паркування.

 

З 10 серпня на вулиці столиці вийдуть інспектори з організації дорожнього руху. На старті їх буде п'ятеро, пізніше проведуть конкурсний добір.

Додамо, що одночасно з інспекторами працюватимуть і паркувальники. В їхні обов'язки входитимуть консультації з паркування для водіїв, окрім того, вони інформуватимуть, як провести безготівковий розрахунок з послуги паркування у Києві. Тим, хто братиме на руки готівку, загрожує звільнення", - розповіли активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, "СтопКор" провів серію розслідувань про корупцію у сфері паркувальних послуг, журналісти вдавались до експериментів і прихованого знімання і показували роботу паркувальників-вимагачів.

Водночас, додав Віталій Кличко, київська влада очікує від парламенту ухвалення закону щодо упорядкування паркування. Він нагадав, що цей проект закону уже два роки знаходиться у Верховній Раді, але станом на сьогодні ухвалений тільки в першому читанні.

«Ми сподіваємося, що восени він буде ухвалений в цілому. І це дасть змогу міській владі штрафувати безвідповідальних водіїв, які залишають свої автівки де завгодно.

У нас будуть контролери, які зможуть разом з поліцією виписувати штрафи та евакуйовувати автівки», – наголосив мер Києва.

Віталій Кличко зауважив, що столична влада поставила перед собою завдання привести до ладу столичні парковки. Він нагадав, що нині в Києві майже 3 тисячі визначених паркомісць, але вони напівпорожні, бо деякі автомобілісти не бажають платити за паркування і залишають автівки де заманеться. «Ми відходимо від готівкового розрахунку. Щоб гроші, які платять люди за паркування, йшли в бюджет на розвиток міста, а не в кишені окремим ділкам. Контролювати сплату за паркування будуть спеціальні інспектори», – підкреслив Віталій Кличко.

Коментарі