Агрорейдери знахабніли: як зупинити хвилю атак на сільгоспідприємства

В Україні нова хвиля рейдерських атак на сільгоспвиробництві. І якщо кілька років тому йшлося лише про масштабні викрадення врожаю з полів, то останні два роки почастішали випадки силових захоплень агропідприємств. Аби максимально об’єднати зусилля проти злодіїв, керівництво ПСП «Троянівське», яке вже має досвід атаки на свої активи і боротьби з рейдерами, анонсувало створення асоціації протидії агрорейдерству.

Наразі головна порада агрофірмам – заздалегідь заручитись підтримкою правоохоронних органів. «Ми напрацювали методику. Перше – виїжджають спеціально навчені працівники слідства, які заходять в реєстр і дивляться, кому належить ця земля, хто її орендує, друге – на місці виясняють, хто засіяв її. Відповідно всіляка підтримка власнику врожаю», - ділиться заступник начальника слідчого управління ГУНП в Житомирській області Олександр Радченко.

Разом з цим боротьбу з рейдерством на Житомирщині постійно контролює антирейдерський штаб. «Ми не тільки Троянівське підтримуємо – ми підтримуємо всіх аграріїв, які в законний спосіб здійснюють свою діяльність. Громадськість спостерігає за нашою роботою – відповідно конфлікт переходить в публічну площину, і тим аграрним рейдерам важко здійснювати ці оборудки», - відмічає заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Олексій Ясунецький.

Наразі підприємство виграло суди і незаконну реєстрацію скасували, однак фірма і досі під загрозою нової війни з грабіжниками. Лише з початку цього року в Україні вже зафіксували понад сто нових випадків агрорейдерства. Тож «СтопКор» і надалі стежитиме за ситуацією. Подробиці – у матеріалі:

Коментарі