Аграрні асоціації об’єднуються для боротьби проти рейдерів

Аграрні асоціації консолідують зусилля для боротьби з рейдерами та захисту майнових і корпоративних прав товаровиробників.

Зокрема, відбулася робоча зустріч Асоціації протидії агрорейдерству і Всеукраїнської Асоціації сільськогосподарських підприємців (ВАСП). Голови асоціацій Руслан Лінда та Андрій Близнюк домовилися у найближчий термін підписати меморандум про співпрацю. Сторони також обговорили проблему рейдерських атак на підприємства ВАСП. На сьогодні в цій асоціації налічується близько тисячі членів.

Асоціації домовилися спільно здійснювати моніторинг і збирати матеріали від потерпілих підприємств для оперативного втручання та надання правової допомоги. «На жаль, бізнес доволі часто залишається з агрорейдерами сам на сам. Чинне законодавство не захищає від нападів, а на боці нападників все частіше корумповані чиновники і правоохоронці. Ми переконані, що в таких умовах єдиний механізм захисту — об’єднання зусиль галузевих асоціацій і громадськості. Обмін інформацією і спільна діяльність наших асоціацій посилить протидію такому ганебному явищу як агрорейдерство та забезпечить сталий розвиток галузі», — наголосив Руслан Лінда.

Нагадаємо, у 2017 році жертвами рейдерів стали 748 аграрних підприємств. Лише кожне десяте з них домоглося справедливого рішення суду. Жодного державного реєстратора не притягнуто до відповідальності. У 2018 році громадські активісти та ЗМІ повідомляють про понад 500 нападів. Найбільшим «попитом» серед рейдерів користуються підприємства з земельним банком 3-10 тис. га. Відомо принаймні про 50 груп «тітушек», яких наймають для силових захоплень полів. За даними соціальних опитувань, 75% аграріїв в Українї вважають свій бізнес беззахисним перед рейдерами.

Коментарі