Агітація чи махінація: як штаби кандидатів маніпулюють свідомістю українців

Кандидати у Президенти України та їх штаби вдаються до хитромудрих засобів схилення електорату на свою сторону: від частування бабусь бургерами до організації цілої виборчої «піраміди». Окремі запитання викликає зовнішня реклама претендентів.

На зовнішню рекламу кандидати ще до офіційного початку кампанії витратили сотні мільйонів гривень! Це дані дослідження Комітету виборців України. Як бачимо – лише за останній триместр 2018 року ця загальна сума майже сягає майже 150 мільйонів гривень. При цьому понад 40 мільйонів – з державного бюджету, тобто з наших з вами кишень.

Святогірськ, Донецька область: журналістами «СтопКору» зафіксовано такі ж білборди, які вивішені в Слов’янську, Краматорську, Лимані та по всій Донеччині.

Це не є порушенням законодавства України про вибори, але це – прихована агітація. І люди, які проїжджають і бачать цей білборд, асоціюють його з кандидатом у президенти України. Це є маніпуляція.

Одна з найбільш поширених помилок кандидатів – відсутність вихідних даних. Усі білборди без інформації про тираж та видавництво мають бути демонтовані.

Упродовж цих перегонів за президентське крісло ми розповідатимемо про ці та інші типові та кричущі порушення. Команда «СтопКору» ініціювала проект «Стоп політичній корупції», аби виборці мали змогу зробити свій вибір свідомо, і жоден з кандидатів не зумів підтасувати результати.

Якщо Вам відомі факти порушень – телефонуйте на гарячу лінію: (044) 5780004.

Виявлені факти порушень – у репортажі Дарії Довженко:

Коментарі