Проект “Стоп Корупції”

ГО «Стоп корупції» створювалась командою однодумців протягом кінця 2014 – першої половини 2015 року як організація, що поєднує розслідувальну журналістику, юридичну підтримку і правовий захист громадян від корупційних дій державних посадовців у Київській області.

Але згодом організація розповсюдила діяльність на більшість регіонів України, у яких формується і постійно розширюється наша мережа журналістів і правозахисників. Наразі відкриті чотири кореспондентські пункти у Харкові, Львові, Чернівцях, Дніпрі. Наша загальноукраїнська мережа налічує більше 20 відокремлених підрозділів і партнерських організацій у регіонах України.

З одного боку, ми створюємо публічний тиск на органи влади за допомогою наших антикорупційних журналістських розслідувань і поширення об’єктивної інформації у засобах масової інформації, а з іншого – ми уважно пильнуємо, аби корумповані «герої» наших розслідувань і телепередач отримали те, що вони заслуговують.

Допомагає нам у цьому співпраця з державними антикорупційними органами, передусім з Національним антикорупційним бюро, Генеральною прокуратурою, Антикорупційною прокуратурою, Національним агентством з питань запобігання корупції, Національною поліцією та іншими державними закладами і установами. Члени нашої організації обрані до складу Контролюючої громадської ради НАБУ і Громадської ради Держгеокадастру.

За нашими офіційними зверненнями і поданнями державні антикорупційні органи вживають необхідні заходи, порушують адміністративні та карні справи, притягують корупціонерів до відповідальності, зупиняють незаконну діяльність установ і підприємств.

Більше про це розповідає наша спеціальна рубрика "СТОП КОРУПЦІЇ" В ДІЇ 

ПРО СТОПКОР УКРАЇНСЬКОЮ          ABOUT STOPKOR IN ENGLISH

Місія та цінності

Громадська організація «Стоп корупції» є неприбутковою незалежною організацією, що провадить журналістські розслідування і правозахисну діяльність  з метою запобігання зловживанню владою, протидії корупції і сприяння демократичним перетворенням в Україні.

Ми активно залучаємо до наших розслідувань місцевих активістів та висвітлюємо у засобах масової інформації найактуальніші питання місцевого самоврядування і дотримання посадовцями антикорупційних стандартів державної служби. Наші зусилля сфокусовані на залученні громадян до вирішення місцевих проблем, аби зробити місцеву владу відповідальною і підзвітною.

Ми прагнемо, щоби у публічному секторі України панували ті самі цінності, що зібрали нашу команду: доброчесність і прозорість у ставленні до державних справ і громадянських обов’язків, справедливість і рівні права усіх громадян.

Ми вважаємо вільну і відповідальну журналістику невід’ємною складовою права громадян на отримання правдивої неупередженої інформації. Неухильне дотримання Закону, повага до гідності людини, якість і професійна глибина – засадничі принципи наших журналістських розслідувань. Ми щиро вдячні тим громадянам, що допомагають у наших розслідуваннях, ми дбаємо про них і намагаємось максимально їх захистити.

Наша стратегія

Ми покладаємось на дух підприємливості, ініціативу, креативність наших співробітників, що пропонують нові шляхи та способи як робити справу краще, даємо кожному шанс і обираємо найкраще – те, що ефективно працює у наш швидкоплинний час, коли старий досвід часто не допомагає передбачити майбутнє. Ми постійно навчаємось, і постійно оновлюємось. Незмінними лишаються лише підтримка наших працівників і наше прагнення до колективного пошуку нових можливостей відповідно до наших цінностей і суспільного добра.

З якими викликами часу маємо справу

Революція гідності в Україні у 2014 році стала відповіддю громадянського суспільства на олігархічну державу із застарілою феодальною системою управління, у якій вузький клан багатих шахраїв за допомогою закритості, фаворитизму і корупції намагались позбавити суспільство права на гідне життя і свободу. Але, не зважаючи на перемогу у 2014 році, дуже швидко виявилось, що «нова управлінська еліта» не поспішає виконувати вимоги народу, і очікувані зміни вимагають від суспільства чимало зусиль, спрямованих на оновлення засадничих політичних і управлінських державних інституцій. Фактично Україна зараз продовжує війну на два фронти. Перший фронт проти зовнішнього агресора у «Зоні АТО». А другий вирішальний фронт – це викорінення корупції у політичному середовищі та державному апараті, створення інституційного і культурного антикорупційного середовища, що унеможливить появу нових корупціонерів.

Яку стратегічну модель ми обираємо

Беручи до уваги потужну роль засобів масової інформації в отриманні суспільством правдивої інформації й формуванні антикорупційної культури громадян, стратегія наших дій є подвійною:

По-перше, ми проводимо журналістські антикорупційні розслідування стосовно корумпованих державних посадовців на усіх рівнях управління (найвищих, регіональних, муніципальних, місцевих).  Але нашим пріоритетом є місцева і середня ланка держпосадовців, оскільки саме вони найближчі до місцевого самоврядування і потреб пересічних громадян. Ґрунтуючись на оригінальних журналістських розслідуваннях, ми створюємо нашу медіа продукцію – спеціальні телевізійні програми, які виходять в ефір на центральних і регіональних каналах телебачення. А результати розслідувань ми спрямовуємо до державних антикорупційних органів для подальшого кримінального провадження і переслідування корупціонерів.

По-друге, ми намагаємось якнайширше залучити пересічних громадян і громадських активістів до нашої діяльності у якості викривачів, волонтерів і навіть співавторів медіа-продуктів, використовуючи такі соціальні інновації, як краудсорсинговий журналізм, соціальні медіа і мережі. Таким чином порядок денний наших розслідувань формується саме потребами та вимогами громадян, що щоденно стикаються зі зловживанням владою та корупційними практиками. У свою чергу після оприлюднення викритих фактів і корупційних дій ми показуємо, що корупція є переборною, корупціонери - звільнені та кримінально переслідувані, протиправна діяльність злочинних організацій і підприємств – зупинена, і українське громадянське суспільство перемагає корупцію.