60 канадських ВНЗ запропонували стажування студентам з України

Для того, щоб пройти тримісячне стажування в одному із канадських ВНЗ, варто лише зареєструватися на офіційному сайті програми "Майтекс". Україна – перша у Східній Європі, хто долучився до неї. Загалом 60 канадських університетів запропонували українським студентам тримісячне стажування.

Новину повідомляє "Преса України".

Руслан – студент фізико-технічного факультету Харківського національного університету. Хлопець уже зареєструвався на офіційному сайті програми "Майтекс". У Канаді хоче вивчати астрономічне 3D-моделювання.

"Ми дізналися від декана, так інформація і розійшлась. Тут може брати участь тільки третій курс. У них є сайт, де знаходяться 5 тисяч проектів. Нас цікавлять фізичні. Ми обираємо фізику й астрономію", – розповів студент 3 курсу ХНУ ім. Каразіна Руслан Тімченко.

60 університетів Канади чекають на українських студентів наступного літа. Поїдуть до Північної Америки – 35 найкращих.

"Таке стажування, яке передбачає участь наших студентів третього курсу абсолютно всіх спеціальностей, інженерних, математичних, соціальних, гуманітарних наук в такому науковому дослідницькому стажуванні. Протягом трьох місяців з травня по вересень ці студенти стажуються в Канаді", – розповідає координаторка проекту в Україні Ірина Тимченко.

Стажування для українців – безкоштовне. За студентів платить уряд Канади та українська діаспора.

"Діаспора до цього взялася, профінансувала цю програму. Дуже важливо, щоб вони пізнали канадський досвід, але повернулися з тим досвідом, щоб розбудовувати нову Україну", – розповів Президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод.

Україна стала десятою країною-учасницею програми стажування і першою у східній Європі. Вимоги до студентів: вчитися на третьому курсі, мати добрі оцінки, володіти англійською, а для деяких університетів – французькою.

"Всі ті студенти, які пройдуть попередній відбір, їхні заявки будуть направлені до керівників проектів. Професори будуть робити інтерв'ю по скайпу. І визначати кого брати, а кого ні. Тобто кінцеве рішення приймає керівник проекту після особистої співбесіди", – зазначив професор Університету Торонто (Канада) Олександр Романко.

Вже півтори сотні українських університетів зацікавилися  стажуванням у Канаді. То ж конкуренція буде жорсткою. Заявки студентів на офіційному сайті "Майтекс" прийматимуть до 18 вересня. Переможців оголосять взимку – ще до новорічних свят.

Нагадаємо, якість освіти в школах України в Міністерстві освіти і науки хочуть покращити за допомогою впровадження онлайн-платформи, яка була б мережевим носієм наукової та методичної літератури. Доступ до цієї інформації мали б школярі не тільки в містах, але і в селах.

Коментарі