451 градус за «Союздруком»: хто намагається знищити друковану пресу

451 градус за Фаренгейтом – саме за такої температури горить папір. Найбільший розповсюдник столичної преси впевнений – друковане слово намагаються знищити. Чому демонтуються кіоски «Союздруку», кому вигідний галас довкола цього і чи дійсно столична влада хоче позбутися засобів масової інформації? Що відбувається насправді – дізнавались журналісти «Стоп Корупції».

Агентство «Союздрук» засноване ще за часів Союзу радянського – це мережа кіосків з розповсюдження преси, яка існує вже майже 80 років. «Коли ми почали робити дані для всесвітньої асоціації газет, в Києві налічувалося близько 1000 місць продажу преси, це була середина 2000-х років. Найбільша мережа належала Союздруку», - згадує Сергій Чернявський, член ради Директорів Української асоціації видавців періодичної преси, - «Після кризи мережі стали скорочуватися і зараз десь 300 місць продажу преси у Союздруку».

Та декілька тижнів тому кіоски Союздруку почали демонтовувати. Олексій Бабанський, заступник директора агентства «Союздрук» в розпачі: «Все направлене на знищення, немає діалогу».

Натомість в управлінні контролю за благоустроєм міста «СтопКор» запевнили – тут жодним чином не йдеться про спрямоване цькування кіосків з друкованими ЗМІ. За словами начальника управління Тараса Панчія, демонтуються тільки ті споруди, в яких відсутня дозвільна документація.

Власне розслідування «СтопКору» на цю тему доступне для перегляду:

Коментарі