Вирубка лісу та незаконна забудова. Які ще проблеми Ірпіня ігнорують прокуратура й нардепи?

В рамках круглого столу, що відбувся в цю середу у Києві, учасники ініціативних груп, громадські діячі та безпосередньо правозахисники “Стоп Корупції” обговорили проблеми беззаконння в Київській області та ймовірні шляхи їх вирішення.

До участі у заході були запрошені представники обласної та місцевої прокуратури, а також народні депутати України. Щоправда, обидві сторони проігнорували пропозицію долучитися до обговорення питань щодо проблем Приірпіння.

Проведення круглого столу зініціювали місцеві активісти, які вже тривалий час борються проти незаконних забудов та знищення природних ресурсів у передмісті столиці. На їх думку, робота правоохоронних органів викликає багато нарікань через безкарність та беззаконня, які відбуваються в Київській області.

В Ірпіні і Гостомелі незаконно вирубуються ліси для подальшої неправомірної забудови багатоповерхівками, підроблюються документи для виділення земель для будівництва. Неодноразово мирні активісти викликали поліцію щодо незаконних дій забудовника і тітушок, які застосовували силу до активістів і навіть правоохоронців. Є відкритті ЄРДР, але ніяких дій, рухів у справах немає. Поліція та прокуратура бездіють!” - повідомили представники громади.

Також, в ході обговорень проблем Ірпіня з’ясувалося, що забудовники, котрі будують багатоповерхівки, нехтують будівництвом дитячих садків. Через це сім’ям доводиться стояти в чергах по 4 роки. Така ж сама ситуація з навантаженням на вже існуючі школи, адже за останній період кількість населення зросла в 2 рази.

“Правоохоронці Ірпіня бездіють, слідчі не розслідують в повному обсязі скарги та кримінальні порушення, тому що не вистачає працівників. В середньому, на одного слідчого припадає по 600 справ, які відповідно не розслідуються належним чином”, - заявили активісти.

Координатор “СтопКору” Роман Бочкала теж зазначив, що ситуація в Ірпені дуже напружена, а передвиборна кампанія може її ще більше загострити. Через повну бездіяльність правоохоронців, зокрема СБУ та НАБУ, місцевим мешканцям доводиться згуртовуватись в громади та діяти самостійно.

Журналіст закликав громадських активістів об’єднуватись, щоб в подальшому побороти бездіяльність правоохоронних органів та досягти поставленої мети.

В результаті обговорень, було прийнято рішення, яке передбачає подальше об’єднання громад та здійснення більшого контролю за діями правоохоронних органів та прокуратури у справах Приірпіння. Учасники запланували також подати чергові звернення до прокуратури щодо врегулювання ситуації там.

Коментарі